| ブランド名: | Innolux |
| モデル番号: | M270HGE-L20 |
| MOQ: | 10個 |
| 価格: | negotiable |
| 支払条件: | T/T、W、ウェスタンユニオン、マネーグラム |
| 供給能力: | 週に3000pcs |
Innolux 27-Inch Desktop Monitor tablet PC LCD panel M270HGE-L20 features 1920×1080 pixels resolution, 300 cd/m² brightness, and 30-pin interface.
Chimei Innolux Corporation M270HGE-L20 is a 27.0-inch diagonal a-Si TFT-LCD display panel product with an integral WLED backlight system. This panel operates within a temperature range of 0~50°C and stores safely at -20~60°C.
Key features include WLED backlight, upside interface, matte finish, and TC0'5.0 compliance. This model is recommended for desktop monitor applications.
| Manufacturer | Chimei Innolux |
| Model Name | M270HGE-L20 |
| Display Size | 27.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD, 16:9 |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 597.888(W)×336.312(H) mm |
| Panel Weight | 2.85/2.97 kg (Typ./Max.) |
| Outline Size | 630(W)×368.2(H)×14.6(D) mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Brightness | 300 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) |
| Viewing Angle | 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Response Time | 0.8/2.6 (Typ.)(Tr/Td) ms |
| Display Colors | 16.7M, 72% NTSC |
| Application | Tablet PC, Desktop |
| Frequency | 75Hz |
| Touch Screen | Without |
| Power Consumption | 27.34W (Max.) |
| Light Source | 4 strings WLED, 30K hrs, Without Driver |
| Interface | LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pins Connector |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp: 0~50°C, Storage Temp: -20~60°C |
Important Note: This model entered mass production in Q3 2011 and is now discontinued. Specification information was first recorded on June 27, 2012, with the latest update on September 12, 2024. For integration into future products, contact Chimei Innolux or their distributor for the latest production and specification details. Production status information is for reference only and should not be used as the basis for decision-making.